Jak si vybrat a umístit závěsnou polici na zeď?


Úvod: Pokud chcete vylepšit interiér svého domu nebo bytu, jedním z možných řešení je přidání závěsné police na zeď. Ta nejenže poskytne další úložný prostor, ale také může být vynikajícím designovým prvkem. Jak ale vybrat tu správnou a kam ji umístit?

Jakou závěsnou polici si vybrat?

Velikost: Především si musíte uvědomit, jak velkou polici potřebujete. Záleží na tom, co na ni budete umisťovat. Pokud jde o knihy, potřebujete hlubší a širší polici než pro drobné dekorace.

Barva a materiál: Dalším faktorem je barva a materiál. Pokud máte v místnosti například dřevěné nábytek, můžete zvolit police ze stejného materiálu. Pokud chcete, aby policí vynikla, můžete zvolit kontrastní barvu.

Design: Závěsné police jsou k dispozici v mnoha různých designech. Pokud máte moderní interiér, může být vhodné zvolit minimalistickou polici bez zdobení. Naopak, pokud máte rustikální styl, můžete zvolit police s kovovými detaily nebo zdobením.

Kam umístit závěsnou polici?

Výška: Při umísťování police je důležité zvolit správnou výšku. Pokud ji umístíte příliš vysoko, bude obtížné se k ní dostat. Pokud ji umístíte příliš nízko, může být v cestě. Obecně platí, že nejlepší výška je mezi 1,50 a 1,70 metru od podlahy.

Umístění: Důležité je také zvolit správné umístění. Pokud máte v místnosti nábytek, můžete zvolit polici nad ním. Pokud chcete, aby policí byla výraznější, můžete ji umístit na volnou zeď. Pokud máte malý prostor, můžete zvolit police, které jsou umístěny vedle sebe, aby vytvořily větší úložný prostor.

Stěna: Při umisťování police je důležité zvolit správnou stěnu. Pokud máte křehkou stěnu, může být obtížné zavěsit těžkou polici. Pokud máte betonovou stěnu, budete potřebovat speciální nástroje k upevnění police. Pokud nejste si jisti, jakou stěnu zvolit, poraďte se s odborníkem.

Závěr: Vybrat a umístit závěsnou polici na zeď není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Je důležité zvolit správnou velikost, barvu, materiál a design. Dále je nutné zvolit správnou výšku, umístění a stěnu. Pokud však budete postupovat podle těchto tipů, můžete si být jisti, že vaše závěsná police bude nejen praktickým, ale také stylovým prvkem vašeho interiéru.

Decuart.cz nabízí širokou škálu závěsných polic v různých velikostech, barvách a materiálech. Navštivte naše stránky a najděte si tu správnou pro vaše potřeby.